HAKKIMIZDA

mirAta Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri;

 

 

Sosyal Uygunluk / Sosyal Audit - Inditex Denetimleri- Joinlife Belgesi - İnsan Kaynakları Yönetimi - Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeleri-  İş Sağlığı ve Güvenliği - Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Verbis - Sürdürülebilirlik Raporlama - C-tpat - SLCP - OCS / RCS / GRS / GOTS Organik Sertifika Denetimleri  ve Çalışan Memnuniyet Anketleri üzerine uygulama, eğitim ve danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur. 

 

Sektörde 16 yılı aşkın süredir gelişmiş metodolojileri, çeşitli sektörlerde elde ettiği deneyimleri ve güçlü danışman ekibi ile üretim ve hizmet sektörlerinin tüm kollarında çeşitli konularda işletmelere sosyal uygunluk sistem ve standartların kurulması, eğitimlerinin verilmesi, sistem performansının izlenmesi ve ölçülmesi konularında danışmanlık, denetim ve denetime hazırlık hizmetlerini sunmaya devam ediyoruz.

 

Sağladığı hizmetleri gerçekleştirirken, sektör hakimiyetinin sağlanması açısından uzmanlık konularına göre danışman ve uzmanlarını görevlendirmekte olup, firmaların ihtiyaçlarına özgü danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

 

FLA , SLCP Social & Labor Convergence Program, Amfori | BSCI, Inditex Zara, Joinlife Belgesi - Sedex, Fama Disney, Ursa Unilever responsible sourcing assessment,  Mavijeans, ICS Lacoste, FNG, Grup LCW Waikiki, Zeeman üyesi markalarının denetimlerine girecek firmaların sosyal uygunluk danışmanlıklarında ve sosyal uygunluk denetimlerine hazırlanmasında aktif rol almaktayız.

 

Ekibimizde konusunda uzman İnsan Kaynakları Yöneticisi, Sosyal Uygunluk Denetçi ve Danışmanları, İş Güvenliği Uzmanları ve Çevre Mühendisleri bulunmaktadır.

 

Edindiği tecrübe ile yaklaşık 500 soruluk iç denetim sistemi oluşturmuştur. SLCP 7 Modül Eğitimi, Amroti BSCI Getting Started ve diğer 6 Eğitim , A Tipi Yangın Eğitici Eğitmenliği, ISO iç denetçi, itkib sosyal Uygunluk, KYS İç tetkitci,  gibi çeşitli sertifikalarının yanı sıra Sürdürülebilirlik Raporu hazırlama konusunda GRI (Global Reporting Initiative) sertifikasına da sahiptir (2009) Ayrıca, C-TPAT (Nike,New Balance ve Under Armour), Kalite Yönetim Sistemleri, Üretim sertifikaları olan GOTS Global Organic Textile Standard, The Organic Exchange GRS ve RCS recycle denetimlerinde uzmanlaşmıştır.

 

Firmaların aldıkları sertifikaların (iso9001, ekotex, Global Organic Textile Standard vb) ücret, gider ve harcamalarında devlet yatırım teşvikleri (itkib-kosgep) ile geri kazanımlarında donanımlı bilgiye sahiptir.

 

Eğitimler ve Sosyal Sorumluluk projelerinde ise, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Sosyoloji Bölümü, Kadav, UN Global Compact, Women’s Empowerment Principles – WEPs, Unitedwork gibi Sivil Toplum Kuruluşları ile çeşitli eğitim ve projeler içerisinde bulunmuştur.

mirAta, Günümüz Sosyal uygunluk denetimleri danışmanlığın da tüm bilgi ve donanıma sahip yenilikçi firmadır.